Postavit pergolu není zase tak veliká věc. V podstatě jde o sestavení její konstrukce, vzájemném pospojování jednotlivých prvků. Chce to jen mít základní fortel, vrtačku nebo akušroubovák. Také se může hodit nějaká úhlová bruska, případně malá ruční fréza. Jenže to základní na kvalitní pergole je materiál. Kde najít potřebné hranoly a další řezivo, kde to všechno tlakově naimpregnovat, kam zajít koupit potřebné folie a krytinu. A co lazury a barvy? To jsou problémy, které stavbu i jednoduché pergoly komplikují a tím i značně prodražují.
Za vším se musí jezdit autem, vše je vždycky někde jinde. Následně se musí zaplatit někomu, kdo vám to všechno doveze. A co ta tlaková impregnace? Nějaká dřevovýroba vám sice v tomto může pomoci, ale zase to bude něco málo stát. Navíc budete materiál přenášet jako kočka koťata, z místa na místo. Řešením pro kutily, kteří si chtějí na zahradě postavit něco svého, je pergola stavebnice. O co jde? O balík! No asi větší balík. Nebo lépe řečeno o hromadu prken, hranolů a spojovacího materiálu. Tuto hromadu vám zašleme na vámi udanou adresu a složíme ji na předem určeném místě. Tato hromada obsahuje všechno, co budete pro stavbu pergoly potřebovat, včetně přehledného, a srozumitelného plánku s návodem.
Co je asi nejdůležitější, je skutečnost, že veškerý dřevěný materiál je do hloubky tlakově impregnovaný, čímž řezivo získává obrovskou odolnost proti stárnutí. Všechny díly jsou přesně nakrácené na potřebné délky a samozřejmě označeny, tak, aby stavebník měl dokonalý přehled, co kam patří a k čemu se daný kus montuje. Samotná stavba stavebnice pergoly má tedy jen jedno základní úskalí. Stavbu je nutno velice přesně zaměřit. Je nutné brát v úvahu nejen vzdálenosti, ale i navázání stěn pergoly v pravém úhlu. Pokud toto stavební zvládne, má prakticky vyhráno. Pak si stačí na pár chvil sehnat ochotného pomocníka a stavba se může rozeběhnout.